Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Pobrane serce może bić dłużej

 

Fundacja Dla Transplantacji – Zostaw Serce Na Ziemi, której prezesem jest kardiochirurg i transplantolog, dr n. med. Zygmunt Kaliciński prowadzi zbiórkę na aparaturę, która może pomóc pacjentom czekającym na transplantację serca. To aparatura The OCS Heart Trans Medic, zaawansowany sprzęt służący do transportu pobranego do przeszczepu narządu.

Zastosowane w nim rozwiązanie stwarzające warunki bliskie do tych w ludzkim organizmie, co pozwala na wydłużenie przydatności serca do wszczepienia z 4 do 12 godzin.

Chcą zebrać 2 mln zł

Koszt jednorazowego sprzętu potrzebnego do jednego przeszczepu to około 200 tys. zł. Fundacja, organizator akcji „12 godzin dla życia”, chce zdobyć 2 mln złotych, pieniądze, które pozwolą na zakup 10 aparatów The OCS Heart i uratują życie 10 pacjentów. Resztę sprzętu, o wartości 1 mln złotych, oraz szkolenia obsługi aparatury dla 6 osób organizatorzy otrzymają od firmy TransMedic gratis. Wesprzeć zbiórkę można dzięki www.siepomaga.pl.

26 lipca w Mrągowie odbędzie się Festiwal 12 Godzin wspierający akcję #12godzindlażycia. Gwiazdą wieczoru będzie zespól IRA. Bilety na to wydarzenie można kupić za pośrednictwem tutaj.

 


19. Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy