Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Policjanci pilotowali karetkę z sercem

 

Dla ciężko chorego pacjenta Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu znalazło się nowe serce. Koordynator ds. transplantacji skontaktował się z policjantami z wrocławskiej drogówki i zwrócił z prośbą o pilotaż karetki.

Policjanci od razu zgodzili się pomóc

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przyszli z pomocą. Policyjne radiowozy wykorzystano do transportu serca drogą lądową z jednego z miast na terenie Wielkopolski, prosto do Wrocławia.

– Pokonanie trasy drogami ekspresowymi nie stanowiło problemu, ale przejazd przez niemal cały Wrocław w godzinach szczytu zająłby sporo czasu. W tym przypadku tego czasu nie było, bo toczyła się walka o ludzkie życie – mówią policjanci.

Ratownicy zostali przejęcie przez policję w miejscu, gdzie przeważnie występują utrudnienia w ruchu, czyli na zjeździe z drogi S5. Do działań skierowano doświadczonych w prowadzaniu pilotaży funkcjonariuszy.  Karetka bezpiecznie dotarła do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu i kilka minut później, serce do przeszczepu było już na bloku operacyjnym.

Zdjęcie: Policja Wrocław

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy