Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Policjant podarował nowe życie

 

Aspirant sztabowy Krzysztof Cebula ze sztumskiej komendy podarował innemu człowiekowi najcenniejszy dar – szansę na życie. Po kilku latach od rejestracji jako dawca dowiedział się, że może zostać niespokrewnionym dawcą szpiku kostnego dla innej osoby.

44-letni aspirant sztabowy Krzysztof Cebula służy w policji od 20 lat. Mówi, że służbę wybrał świadomie, zdając sobie sprawę z obowiązków, jakie za tym idą. W październiku zeszłego roku otrzymał niepowtarzalną okazję podarowania drugiego życia swojemu genetycznemu bliźniakowi.

Radość z tego, że można komuś pomóc

Funkcjonariusz po otrzymaniu informacji o tym, że może zostać allogenicznym dawcą szpiku kostnego dla chorego mężczyzny z Polski, nie zastanawiał się ani chwili. Od razu potwierdził, że podtrzymuje chęć zostania dawcą. Po przejściu badań, które sprawdziły jego aktualny stan zdrowia, trafił do kliniki, gdzie pobrano z jego krwi obwodowej komórki macierzyste.

–  Po odebraniu telefonu z DKMS-u poczułem ogromną radość. Zawsze chciałem pomagać ludziom, dlatego też zostałem policjantem. Dostałem szansę, by dać komuś nadzieję i drugie życie – wspomina.

Policjant zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. – Oddanie szpiku nie wymaga żadnego wysiłku i poświęcenia, a sprawia ogromną radość i satysfakcję, że można pomóc drugiej osobie, która tego potrzebuje – mówi funkcjonariusz.

 


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy