Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Policjant szuka “genetycznego bliźniaka”

 

Już 10 i 11 maja w 73 hipermarketach Auchan w całej Polsce odbędą się akcje rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Akcja dedykowana jest Rafałowi Waśko, choremu na ostrą białaczkę szpikową dzielnicowemu z Pruszcza Gdańskiego.

Historię policjanta już opisywaliśmy. Przypomnimy: pan Rafał, który zawsze marzył o tym, by zostać policjantem, swoją przygodę z mundurem rozpoczynał w Gdyni, potem przeniósł się do Pruszcza Gdańskiego. 13 maja zeszłego roku w Cedrach Małych uratował mieszkańców budynku wielorodzinnego, w którym mogło dojść do wybuchu gazu. Podczas obchodu swojego rejonu służbowego policjant na klatce schodowej poczuł zapach gazu. Ewakuował mieszkańców budynku i pobliskich zabudowań.

Dzielnicowy zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Obecnie przechodzi drugą chemioterapię, czeka go jeszcze jedna. Jeśli uda się znaleźć dla niego „bliźniaka genetycznego”, czeka go przeszczepienie szpiku bądź komórek macierzystych. Na razie nie udało się go znaleźć mimo akcji rejestrowania potencjalnych dawców zainicjowanych na Pomorzu przez policjantów.

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku organizowane przez Auchan Polska wraz Fundacją DKMS odbędą się już po raz 14. Tegoroczna akcja będzie dedykowana właśnie paru Rafałowi. Wszyscy mają nadzieję, że uda się znaleźć dla niego dawcę.


Już w kwietniu 16. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy