Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Pomogą dzieciom z Ukrainy

 

Najciężej chore onkologicznie dzieci z Ukrainy są już w drodze do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK we Wrocławiu poinformowała, że przyjmie dzieci z Ukrainy wymagające przeszczepów komórek krwiotwórczych szpiku lub kontynuacji leczenia onkologicznego. To pacjenci z Kijowa i Łucka. USK jest jednym z ośrodków, wyznaczonych przez rząd do zaopatrzenia medycznego ofiar wojny.

Szpital wysłał transport medyczny

– Jesteśmy przygotowani na natychmiastowe przyjęcie na Oddział Przeszczepowy trójki dzieci, a jednego na Oddział Onkologii – mówi kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK we Wrocławiu prof. Krzysztof Kałwak. – Troje z nich to pacjenci z Kijowa, jedno z Łucka. Mają dotrzeć do Lwowa, w którym na razie jest bezpieczniej, a stamtąd do naszej granicy. Wysyłamy po nie ze szpitala transport medyczny. Jestem w stałym kontakcie z lekarzami z tamtejszych klinik. Dzieci powinny do nas dotrzeć w najbliższych dniach, w warunkach wojny jednak nic nie jest pewne ani do końca przewidywalne – dodaje.

Klinika chce pomóc kolejnym dzieciom

Akcję koordynuje specjalna grupa robocza Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcych.. Poza przyjęciem najciężej chorych dzieci na oddział przeszczepowy, wrocławska klinika planuje również przyjmować, w miarę możliwości, dzieci do kontynuacji leczenia onkologicznego.

Santander Consumer Bank – Generalny Partner Biegu po Nowe Życie


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy