Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Poradnia transplantacyjna ma już 30 pacjentów

 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wizytowali audytorzy z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji „Poltransplant”. Audyt miał sprawdzić, czy placówka spełniła wymagania konieczne do utworzenia w strukturach szpitala  pierwszego w regionie Ośrodka Transplantacyjnego Nerek. Wniosek o zgodę na taką działalność szpital złożył wiele tygodni temu do Ministerstwa Zdrowia.

Profesor Stanisław Głuszek – kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej w kieleckiej placówce przypomina, że od listopada zeszłego roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym działa Poradnia Transplantacyjna. Opieką otoczeni są w niej pacjenci po przeszczepie nerki. W tej chwili jest to już ponad 30 osób. Profesor Głuszek zwrócił uwagę, że  u pacjentów tych wykonywane są niezbędne badania, a także stosowane jest leczenie immunosupresyjne.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach w związku z planami utworzenia ośrodka wzbogacił się o nowych specjalistów w dziedzinie transplantologii. Audytorzy wizytujący placówkę zasugerowali przeszkolenie części personelu, anestezjologów i instrumentariuszki, profesor zapewnił, że to uda się zrealizować w krótkim czasie.


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy