Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Prof. Krawczyk w opiniotwórczym gronie

Rektor WUM w latach 2008-2016 prof. Marek Krawczyk został wybrany członkiem czynnym Wydziału V Lekarskiego Polskiej Akademii Umiejętności. Lekarz jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz transplantologii klinicznej, wieloletnim kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WU.
Głos świata nauki
– Polska Akademia Umiejętności jest instytucją powołaną do pielęgnowania nauki i kultury. Organizuje i wspiera badania naukowe, integruje środowiska naukowe i przekazuje tych badań oraz propaguje związane z nimi postawy. PAU składa się z 6 Wydziałów: Filologicznego, Historyczno-Filozoficznego, Nauk Ścisłych i Technicznych, Przyrodniczego, Lekarskiego oraz Twórczości Artystycznej. Wydziały PAU są ważnym forum opiniotwórczym w zakresie nauki – przypomina Warszawski Uniwersytet Medyczny.
15 czerwca 2024 r. spośród 15 zgłoszonych kandydatów z różnych ośrodków naukowych w Polsce tylko kandydatura prof. Krawczyka została poparta większością głosów Walnego Zgromadzenia PAU.

Zdjęcie: www.wum.edu.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy