Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Profesor Lisik konsultantem krajowym

 

Minister Zdrowia powołał w listopadzie 2023 r. profesora Wojciecha Lisika do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie transplantologii klinicznej.

Przeczytaj także: Michał Zembala w Szpitalu Żywiec

Profesor Lisik jest specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz transplantologii klinicznej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM, prorektorem ds. klinicznych i inwestycji WUM oraz nauczycielem akademickim. Lekarz zajmuje się przeszczepieniami nerki i wątroby, był liderem zespołu, który jako pierwszy w Polsce dokonał przełomowej operacji jednoczasowego przeszczepienia wątroby i trzustki, a także kierownikiem autorskiego programu przeszczepienia trzustki i trzustki z nerką.

Profesor pomaga odchudzać się chorym czekającym na transplantację

Profesor Lisik jest inicjatorem programu chirurgicznego leczenia otyłości w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, twórcą pierwszego w Polsce programu chirurgii metabolicznej dla chorych leczonych dializami, a także chorych przygotowywanych do zabiegu przeszczepienia serca, wątroby i nerki oraz leczenia bariatrycznego po transplantacji.

To dzięki niemu w Klinice Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zostały wykonane pierwsze w Polsce operacje bariatryczne u chorych: przed przeszczepieniem nerki – jako pomost do transplantacji; po przeszczepieniu nerki oraz operacji bariatrycznej w trakcie przeszczepienia wątroby. Wspiera także innych pacjentów próbujących pozbyć się dodatkowych kilogramów.

Mamy epidemię otyłości. Prowadzimy zajęcia dla osób, które zastanawiają się, jak sobie poradzić z nadmierną wagą, są wśród nich także pacjenci, którzy ze względu na to nie mogą zostać przeszczepieni – mówił profesor Lisik podczas 23. Biegu po Nowe Życie, którego jest przyjacielem oraz stałym uczestnikiem.

Profesor Wojciech Lisik jest Prezesem Elektem Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy