Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Profesor ze Szczecina z wizytą w Ukrainie

 

Profesor Marek Myślak, ordynator oddziału nefrologii i transplantacji nerek w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie był w Ukrainie, gdzie razem z innymi specjalistami wspierał tamtejszych transplantologów.

Przeczytaj także: Najlepszy dla pacjenta jest przeszczep wyprzedzający

Wykłady transmitowane w internecie

Lekarze brali m.in. udział w konsultacjach pacjentów i przeszczepianiu nerek od zmarłego i żywych dawców. Profesor Myślak z profesorem Robertem Montgomerym, dyrektorem Instytutu Transplantologii Langone Health Uniwersytetu Nowojorskiego /NYU/ wygłosili transmitowane w Internecie wykłady na temat postępów w światowej transplantologii i zaproponowali ukraińskim specjalistom współpracę z Polskim Towarzystwem Transplantacyjnym i American Society of Transplantation.

– Zostaliśmy wspaniale przyjęci. Ludzie w Ukrainie zaimponowali nam swoją energią i entuzjazmem w pracy w szpitalu – wspomina wyjazd profesor Marek Myślak.

Lekarze wciąż mają kontakt i online omawiają niektóre przypadki. Pierwszy przeszczep nerki w szczecińskim szpitalu wykonano w 1983 roku, zrobił to zespół pod kierunkiem dr Marka Umińskiego.

Zdjęcie: www.spwsz.szczecin.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy