Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Przeszczepy w nowoczesnym budynku

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie ratuje życie najciężej chorych pacjentów wykonując m.in. przeszczepy płuc, wątroby i nerek. Część oddziałów czekają przenosiny do nowej siedziby.

W ciągu 26 miesięcy firma Warbud wybuduje nowoczesną siedzibę dla oddziałów: neurologii, udarowego, nefrologii oraz dla stacji dializ. Prace już się rozpoczęły. Budynek zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym Centrum Diagnostycznym oraz Blokiem Operacyjny, w którym wykonywane są właśnie m. in. przeszczepy nerek. To znacznie poprawi infrastrukturę i jakość świadczonych usług. Także dializowani pacjenci, z których część czeka na przeszczepy nerek skorzystają na inwestycji, nowoczesna siedziba pozwoli na wprowadzanie nowych technik pozaustrojowego oczyszczania krwi i dializ otrzewnowych.

Na parterze urządzona zostanie stacja dializ, na której będą 23 stanowiska, tuż obok będzie Poradnia Nefrologiczna. Pierwsze piętro zajmie Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek, przewidziano w nim 30 łóżek, pacjenci będą przebywali w dwuosobowych i trzyosobowych pokojach. Na przebudowie skorzystają także pacjenci Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego, którzy trafią pod kompleksową opiekę specjalistów z dziedziny neurologii, kardiologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej i anestezjologii. Dla Oddziału Neurologii przeznaczono drugie piętro budynku, będzie tam 29 łóżek. Na tym piętrze będzie także kaplica. Trzecie piętro zajmie Oddział Udarowy na 26 łóżek oraz rehabilitacja.

Inwestycja o wartości 46,5 mln zł otrzymała wsparcie unijne o wartości blisko 32 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.


14. Bieg po Nowe Życie za nami!

Czytaj więcej...
Partnerzy