Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Sobota będzie należeć do transplantologii

 

To już dziewiąta wizyta wydarzenia w stolicy. Tak jak w zeszłym roku odbędzie się ono w pięknych plenerach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.  Uczestnicy Biegu po Nowe Życie spotkają się tradycyjnie w marszu nordic walking, marszu sztafetowym, w którym każda z trzech osób z zespołu pokona symboliczny dystans 1 km.

Marsz z gwiazdami

W sztafetach zobaczymy przede wszystkim osoby po przeszczepieniu narządów, a także znane osoby ze świata sportu, muzyki czy filmu i teatru wpierające od lat ideę świadomego dawstwa. Na starcie pojawią się między innymi: Przemysław Saleta, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha, Kamila Kamińska, Rafał Cieszyński, Cezary Trybański, Anita Jańcia, Małgorzata Potocka, Rafał Mroczek, Katarzyna Dąbrowska, Michał Olszański, Agnieszka Rylik, czy Olga Kalicka.

Autorytety medycyny

Na trasie nie zabraknie również autorytetów polskiej medycyny transplantacyjnej, koordynatorów transplantacyjnych oraz przedstawicieli partnerów inicjatywy. W 19. Biegu wezmą udział między innymi prof. Roman Danielewicz – prezes PTT i kierownik programu “Żywy dawca nerki”, prof. Mariusz Kuśmierczyk z warszawskiego UCK WUM, prof. Zbigniew Włodarczyk – transplantolog, dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, prof. Sławomir Nazarewski – transplantolog z Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie i prof. Marek Jemielity – transplantolog ze Klinicznego Szpitala Przemienienia Pańskiego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Gościem specjalnym Biegu będzie prof. Marian Zembala – dyrektor naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy