Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Szpitale odwołują planowe przyjęcia

 

– W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną podejmujemy działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2. Zgodnie z aktualną wiedzą najskuteczniejszą dostępną metodą jest przerwanie dróg jego szerzenia. Od 13 marca Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” zawiesza do odwołania przyjęcia planowe do szpitala oraz wizyty ambulatoryjne, diagnostyczne i rehabilitacyjne – informuje zastępca dyrektora ds. klinicznych, prof. instytutu dr hab. n. med. Bożenna Dembowska-Bagińska.

Ograniczenie nie dotyczy przyjęć pilnych oraz niezbędnych. Wejście i poruszanie się po budynkach placówki będzie ograniczone. Przy wejściu (zaznaczone są na mapie) pracownik medyczny będzie weryfikował stan zdrowia pacjenta i opiekuna. Z każdym pacjentem do budynku może wejść tylko jeden opiekun.

IPCZD jest jednym z największych na świecie ośrodków wykonujących transplantacje u dzieci.

Pacjenci muszą poczekać

Planowe przyjęcia pacjentów wstrzymują także inne ośrodki. Robi to od 13 grudnia Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, nie dotyczy to pacjentów onkologicznych, transplantacyjnych, biorących udział w programach lekowych, okulistycznych, poddawanych chemioterapii i teleradioterapii, kobiet przyjmowanych w związku z ciążą i połogiem, pacjentów pediatrycznych oraz świadczeń jednodniowych.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymał od 11 marca do odwołania przyjęcia planowe na oddziały zabiegowe i zachowawcze jak również planowe porady w poradniach. Nie dotyczy to pacjentów onkologicznych oraz przyjęć pilnych. Planowe przyjęcia pacjentów wstrzymał także m.in. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy