Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

To już 4. Bieg dla transplantacji

 

Uniwersytet Zielonogórski zaprasza na Bieg dla transplantacji pod honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. To już w najbliższa niedzielę. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie dla Martyny i Ani, czyli podopiecznych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka”.

– Idea transplantacji nie jest już taka obca, a poprzez nasze działania chcemy ją upowszechniać i podnosić świadomość społeczną w tym obszarze – zapraszają organizatorzy.

Bieg odbędzie się na sześciokilometrowej trasie, na której radę dadzą sobie zarówno wyczynowi biegacze, jak i amatorzy. Wpisowe wynosi 10 zł. W tym roku pieniądze z wpisowego zostaną przekazane dwóm podopiecznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka”. Pierwsza z nich to Martynka, jest po porażeniu mózgowym, z lekkim niedorozwojem umysłowym i fizycznym, ma nauczanie indywidualne w domu, wychowuje ją samotnie mama. Mama Ani natomiast boryka się z problemami finansowymi i zdrowotnymi.

Niedzielnemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, szczegółowy program można znaleźć tutaj.Jeśli tylko będą wolne miejsca, zapisać będzie można się jeszcze w dniu startu.


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy