Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Transplantacje serca w obiektywie

 

W holu głównym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu można obejrzeć zdjęcia z pierwszych przeszczepów serca przeprowadzonych w tutejszym  Instytucie Chorób Serca. To część większej ekspozycji, która była prezentowana przez kilka tygodni na wrocławskim rynku.

Przeczytaj także: Serce Krzysztofa poleciało do Wrocławia

USK to szósty ośrodek w kraju, który może wykonywać transplantacje serca. Pozytywną decyzję w tej sprawie Ministerstwo Zdrowia wydało na początku lutego 2001 roku. Trzy tygodnie później, 25 lutego przeprowadzono pierwszy przeszczep w historii Wrocławia. Nowe serce otrzymał wówczas 26-letni mężczyzna.

Przybywa uratowanych pacjentów

Ubiegły rok ośrodek zakończył 40 przeszczepami serca, co stawia go na drugim miejscu w kraju pod względem liczby tych zabiegów.
Każda z fotografii, którą zobaczyć można na wystawie, opatrzona jest krótkim komentarzem, opisującym szczegóły poszczególnych zabiegów, na planszach są też informacje o zespole przeszczepowym, jednostkach wspomagających transport organów z różnych części Polski oraz ich pochodzeniu. Wystawę można oglądać do końca maja.
Zdjęcie: http://usk.wroc.pl

Hotel Gołębiewski – Główny Partner 20. Biegu po Nowe Życie


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy