Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Transplantolodzy w prestiżowym rankingu

 

Już od szesnastu lat Puls Medycyny wyróżnia osoby, które mają szczególny wpływ na rozwój medycyny w Polsce, a od czterech lat także te, które przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia. Na liście stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znalazło się wielu lekarzy, którzy związani są z transplantologią.

Kandydaci oceniani byli przez kapitułę konkursu w trzech kategoriach: osiągnięcia i dokonania w 2018 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku oraz siła publicznego oddziaływania. Jeżeli juror znalazł się na liście kandydatów, nie mógł przyznawać punktów samemu sobie – informuje Puls Medycyny. Pierwsze miejsce na liście stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie zajął rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz perinatologii. W pierwszej dziesiątce tego prestiżowego rankingu znalazły się także osoby związane z transplantologią.

Trzecie miejsce na tej liście zajął np. prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński, specjalista chirurgii dziecięcej, transplantologii klinicznej, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, szóste prof. dr hab. n. med. Leszek Pączek, specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii, transplantologii, diabetologii, geriatrii, zdrowia publicznego;  kierownik Kliniki Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Instytutu Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a ósme prof. dr hab. n. med. Wiesław Wiktor Jędrzejczak, specjalista chorób wewnętrznych, hematologii, onkologii klinicznej, transplantologii; emerytowany kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych CSK WUM, w którym nadal pracuje.

Całą listę można zobaczyć tutaj: https://pulsmedycyny.pl/lista-stu-2018-medycyna-953285

na zdj. prof. Wiesław Jędrzejczak (z prawej)


15. Bieg po Nowe Życie już 7 września!

Czytaj więcej...
Partnerzy