Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Transplantolog dziękuje policji

 

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu wpłynęło podziękowanie dla sochaczewskich policjantów, którzy powiadomili mieszkańca powiatu sochaczewskiego o tym, że znalazła się dla niego nowa trzustka.

48-latek jest pacjentem warszawskiego UCK Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus. Mężczyzna oczekiwał na przeszczep trzustki. Gdy wreszcie znalazł się dla niego organ do przeszczepu, lekarze z Warszawy nie mogli się z nim skontaktować. Czasu było coraz mniej, dlatego poprosili o pomoc sochaczewskich policjantów. To był piątek, 13 grudnia.

Mężczyźnie wyładował się telefon komórkowy

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany przez szpital adres. Kilkanaście minut później, około godziny 5 rano, funkcjonariusze dotarli do domu mieszczącego się na terenie jednej z gmin powiatu sochaczewskiego. Drzwi otworzyła żona 48-latka. Gdy tylko dowiedziała się, jaki jest powód wizyty policjantów, natychmiast pobiegła obudzić męża. Okazało się, że w nocy jego telefon komórkowy rozładował się. Dwie godziny później mężczyzna był już w szpitalu w Warszawie.

Dr hab. n. med. Maciej Kosieradzki, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej wysłał podziękowania dla sochaczewskich policjantów informując, że pacjent po operacji czuje się coraz lepiej.

Zdjęcie: www.policja.pl


Zapisz się na 16. Bieg po Nowe Życie ONLINE - już 21 czerwca - godz. 16.00. Zapraszamy

Czytaj więcej...
Partnerzy