Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Udana operacja małego Wiktora

 

Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w Centrum Zdrowia Dziecka poszerzyła swoją działalność o zabiegi chirurgii plastycznej. Na początku tygodnia świetny zespół chirurgów przeprowadził kolejną już operację plastyki rozszczepu wargi. Pacjentem był 19-miesięczny Wiktor, wszystko się udało, maluch wraca do zdrowia i przygotowuje się do dalszego leczenia.

Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów jest jednym z najbardziej wyspecjalizowanych ośrodków chirurgii dziecięcej w Europie. Tutaj ratuje się m.in. noworodki z ciężkimi wadami rozwojowymi, leczy operacyjnie nowotwory, przeprowadza zabiegi chirurgii naczyniowej, i chirurgii klatki piersiowej. Klinika jest też jedynym ośrodkiem w Polsce, w którym wykonuje się transplantacje narządów u dzieci – wątroby, nerek, jelita – to jeden z największych w Europie ośrodków transplantacji u dzieci.

To właśnie tutaj wykonano m.in. pierwszą udaną transplantację wątroby w Polsce, pierwszy jednoczasowy przeszczep wątroby i nerki czy pierwszy przeszczep wątroby, jelita cienkiego, dwunastnicy i trzustki, będący jednocześnie pierwszym w Polsce przeszczepem jelita.

Zdjęcie: Centrum Zdrowia Dziecka


Zapisz się na 16. Bieg po Nowe Życie ONLINE - już 21 czerwca - godz. 16.00. Zapraszamy

Czytaj więcej...
Partnerzy