Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

USK Gdańsk wysoko w prestiżowym rankingu

 

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku zajęło drugie miejsce w trzeciej edycji rankingu World’s Best Hospitals 2021, przygotowanego przez magazyn Newsweek oraz firmę Statista, która zajmuje się badaniami rynkowymi i konsumenckimi.

– Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, szczególnie że jednym z elementów oceny były opinie pacjentów, a to właśnie dla nich staramy się być coraz lepsi i sprawniejsi. Ten ranking ugruntowuje również naszą pozycję jako najlepszego szpitala na Pomorzu – mówi Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęło Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które zdobyło ogólną ocenę na poziomie 90,02 proc. Na kolejnych znalazły się Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. i Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Najlepszym szpitalem na świecie według przygotowanego rankingu jest Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych.

Przy tworzeniu listy World’s Best Hospitals 2021 pod uwagę brane były dane z trzech źródeł: rekomendacje ekspertów medycznych (lekarzy, dyrektorów szpitali, pracowników ochrony zdrowia), opinie i oceny pacjentów (pozyskane z przeprowadzonych ankiet) oraz wskaźniki medyczne KPI dotyczące szpitali.

W rankingu uwzględniono 2 tysiące szpitali z 25 krajów, które wybrano na podstawie standardu życia/średniej długości życia, wielkości populacji, liczby szpitali i dostępności danych. Są to placówki, które znajdują się w: Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Korei Południowej, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Kanadzie, Indiach, Australii, Meksyku, Holandii, Polsce, Austrii, Tajlandii, Szwajcarii, Szwecji, Belgii, Finlandii, Norwegii, Danii, Izraelu oraz Singapurze.

tekst i foto: inf. pras. USK Gdańsk


18. Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy