Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Ważny jubileusz w Gdańsku

31 maja Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku obchodzić będzie 25-lecie pierwszego przeszczepienia allogenicznego szpiku kostnego.

Podczas zorganizowanej z tej okazji uroczystości będzie można m.in. poznać historię powstania gdańskiej Kliniki Hematologii i Transplantologii. 30 maja 1984 roku, kiedy odbył się pierwszy alogeniczny przeszczep szpiku kostnego, Gdańsk stał się pierwszym w Polsce północnej i czwartym ośrodkiem transplantacyjnym szpiku kostnego w kraju. Do dziś gdańska Klinika Transplantologii i Hematologii wykonała ponad 1200 transplantacji.

Rocznica będzie okazją do podsumowania dotychczasowej działalności klinki. Oprócz oddziału transplantacyjnego klinika posiada trzy inne odziały, w których prowadzone jest nowoczesne leczenie z zastosowaniem nowych leków i nowatorskich technik. Podczas uroczystości głos zabiorą nie tylko przedstawiciele kliniki, ale też honorowi dawcy szpiku oraz pacjenci. Wydana zostanie także krótka monografia Kliniki. Atrakcją jubileuszu będzie koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarków, która wystąpi na I piętrze Centrum Medycyny Inwazyjnej. Towarzyszyć im będzie profesjonalna orkiestra kameralna pod batutą prof. Andrzeja Płonczyskiego. Uroczystość odbędzie się 31 maja o godz. 12.00 w auli im. Kieturakisa w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej (ul. Smoluchowskiego 17).


Zapisz się na 16. Bieg po Nowe Życie ONLINE - już 21 czerwca - godz. 16.00. Zapraszamy

Czytaj więcej...
Partnerzy