Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

We Wrocławiu chcą wykonywać transplantacje serca

 

W Centrum Chorób Serca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu uruchomiono oddział szybkiej diagnostyki. Pacjent w ciągu jednego dnia ma wizytę u specjalisty, badania, konsylium, diagnozę i ustalony plan leczenia.

Lekarze mówią, że w polskiej rzeczywistości pacjent bywa skazany na, często niepotrzebny, długi pobyt w szpitalu. Szef Centrum Chorób Serca, prof. Piotr Ponikowski ocenia, że nawet połowa pacjentów kardiologicznych jest niepotrzebnie hospitalizowana. Trzeba eliminować niepotrzebne pobyty w szpitalu, czasem wielodniowe, a nawet wielotygodniowe.

– Otwarcie oddziału szybkiej diagnostyki kardiologicznej to kolejny etap rozwoju Centrum Chorób Serca, do którego przygotowywaliśmy się pół roku – powiedział prof. Piotr Ponikowski cytowany przez szpitalny bezpłatny biuletyn „Borowska 213”. – Krok po kroku idziemy do przodu. Proponujemy zupełnie rewolucyjne podejście do leczenia chorób serca, w Polsce niewykorzystywane. Dzięki oddziałowi kardiologii jednego dnia, kończymy ze zbędnym hotelowaniem pacjentów. Jednocześnie oferujemy pełne spektrum leczenia chorób serca, włączając w nie mechaniczne wspomaganie krążenia i mam nadzieję w najbliższej przyszłości transplantacje – dodawał.

Na uroczystości otwarcia oddziału obecny był m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zdjęcie: www.usk.wroc.pl


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy