Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Wielki Naszpikowany Festiwal

 

4 czerwca na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się Wielki Naszpikowany Festiwal, impreza Fundacji Naszpikowani. W planach jest wiele atrakcji. Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do Spraw Transplantacji „Poltransplant” zaprasza dzieci do szpitala małego misia i przeszczepianie nerek u pluszaków.

Przeczytaj także: Boi się igieł, ale oddał szpik.

Jak zapowiadają organizatorzy, trwający przez cały dzień festiwal pełen będzie atrakcji – sportowych, muzycznych, rozrywkowych, edukacyjnych, kulinarnych i dobroczynnych.

Program Naszpikowanego Festiwalu

W programie wydarzenia jest m.in. mecz gwiazd z udziałem piłkarzy Jagiellonii Białystok i nie tylko. Zagrają: Taras Romanczuk, Paweł Brożek, Łukasz Załuska, Siarhiej Krywiec, Jacek Krzynówek, Piotr Świerczewski, Jakub Wawrzyniak oraz inni znani zawodnicy.

Zaplanowano także koncerty na żywo, wystąpią Liber, InoRos PIH, Pectus odbędą się też turnieje, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W strefie rozrywki przygotowano piłkarskie darty z Tomaszem Frankowskim, gry i animacje z Rafałem Maserakiem, lot balonem, fotobudkę, dmuchańce, malowanie twarzy, piłkarzyki i wiele innych atrakcji, a w strefie sportowej turbokozak z Gaborem oraz trening z mistrzynią.

Zaplanowano także m.in. warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Na Naszpikowanym Festiwalu nie zabraknie Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji „Poltransplant”, które zaprasza dzieci do szpitala małego misia i przeszczepianie nerek u pluszaków.

Wydarzenie dla wszystkich

Jak informują organizatorzy, festiwal otwarty jest dla wszystkich, którzy pragną spędzić czerwcową niedzielę przyjemnie, pożytecznie i wesoło, a przy okazji – wspomóc dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach życiowych – podopiecznych Fundacji Naszpikowani.

– Naszą misją,  jest niesienie pomocy dzieciom oraz dorosłym wzmagającymi się z chorobami nowotworowymi krwi. Szerzymy ideę Dawstwa Szpiku, uczulamy ludzi na ważne aspekty zdrowotne, organizujemy akcje dające wsparcie, radość i nadzieję – informuje fundacja.

Zdjęcie: www.facebook.com/Poltransplant

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy