Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Wsparcie warte 2 mln zł

 

Współpraca Fundacji K.I.D.S. z Instytutem “Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, w którym działa Dziecięcego Centrum Transplantacji rozpoczęła się 1 czerwca 2019 roku, gdy grupa liderów biznesu postanowiła połączyć swoje siły, by dokonać transformacji tej placówki oraz innych dziecięcych szpitali w Polsce, dając początek Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Dotychczasowe działania Fundacji na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka są warte niemal 2 mln złotych.

Koncert i przenosiny

Fundacja K.I.D.S. zorganizowała min. koncert charytatywny “Wielcy Artyści Małym Pacjentom” z udziałem światowych gwiazd opery Aleksandry Kurzak i Roberto Alagna. Koncert odbył się na rzecz przeniesienia Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Występu artystów wysłuchała ponad 1100 osób. Partnerem koncertu była stacja TVN, która retransmitowała wydarzenie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali przeniósł oraz zmodernizował Pracownię Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi w Centrum Zdrowia Dziecka. Pracownia przed remontem znajdowała się w odległości niemal kilometra od Bloku Operacyjnego, dziś to tylko 30 metrów i współpracuje m.in. z Blokiem Operacyjnym, Oddziałem Intensywnej Terapii I, Oddziałem intensywnej Terapii II.

To nie koniec zmian, bo zmieniły się także poradnie specjalistyczne. Po remoncie pacjenci Poradni Okulistycznej i Gastroenterologicznej w trakcie oczekiwania na wizyty mogą wysłuchać audiobooków. Fundacja kompleksowo zmodernizowała również Poradnię Chorób Płuc, Immunologii i Alergologii, trwa generalny remont dwóch gabinetów zabiegowych w tych poradniach. Fundacja zainstalowała w Izbie Przyjęć robota, dzięki któremu kolejki stały się znacznie krótsze. Technologia usprawniła proces rejestracji pacjentów odciążając personel medyczny i skracając czas oczekiwania na wizytę u specjalisty.

W Centrum Zdrowia Dziecka pojawiły się też pierwsze rozwiązania telemedyczne. Stało się to dzięki pomocy Fundacji K.I.D.S., która przekazała specjalistyczne laptopy. Fundacja tworzy także aplikację, która pomoże pacjentom łatwo odnaleźć się w Centrum Zdrowia Dziecka, dzięki wbudowanemu systemowi GPS.

Pamiątkowa tablica

Dotychczasowe dokonania Fundacji na rzecz szpitala upamiętnia tablica, którą odsłonili Honorów dopełnili dr. Marek Migdał – dyrektor Instytutu ,,Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka’’ oraz Patrycja Piekutowska – prezes Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.

Zdjęcie: www.facebook.com/CentrumZdrowiaDziecka


18. Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy