Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Wyjątkowy tydzień w Zabrzu. Przeszczep za przeszczepem

 

17 kwietnia  w nocy zakończyła się „Akcja Serce”, którą zrealizowała załoga 33. Bazy Lotnictwa Transportowego. Akcję wykonała załoga samolotu Bryza M-28 po trasie Powidz-Katowice- Powidz. Lot rozpoczął się kilka minut po północy, a zakończył po niespełna dwóch godzinach. Załoga i samolot bezpiecznie powróciły na powidzkie lotnisko. Lotnicy wspomogli w ten sposób transplantologów ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którzy mają za sobą niezwykle pracowity tydzień, wykonali aż sześć transplantacji serca i płuc.

Dr Michał Zembala, kierownik Oddziału Kardiochirurgii i Transplantologii zabrzańskiej placówki pisze na Facebooku, że udało się to wszystko dzięki zaangażowaniu m.in. Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji “Poltransplant”, wojskowych pilotów oraz grupie kierowców która pomogła w transporcie organów.

– Szczególne podziękowania kierujemy do ludzi wielkiego serca: regionalnych koordynatorów, anestezjologów, specjalistów intensywnej terapii oraz zespołów pielęgniarskich, które opiekują się dawcami. Dziękuję Śląskiemu Parkowi Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia za sprawne przeprowadzanie testów w kierunku Covid-19 – pisze dr Zembala. – I najważniejsze – w imieniu pacjentów dziękuję rodzinom dawców za dar życia – dodaje.

 

 

https://33bltr.wp.mil.pl


Za nami 17. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy