Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Wyróżnienie dla zabrzańskich lekarzy

 

– Wyróżnienie im. św. Kamila ustanowione zostało w 2001 roku, by uhonorować tych, którzy swoją wieloletnią działalnością społeczną zyskali wdzięczność i szacunek mieszkańców Zabrza. Wyróżnienia te nadawane są osobom, instytucjom, firmom, organizacjom i stowarzyszeniom społecznym, które poprzez różnorodne działania wniosły szczególny wkład w życie miasta – można przeczytać na stronie Urzędu Miasta Zabrze.

Zabrzańscy lekarze są oddani pacjentom

W Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się gala, podczas której wręczono wyróżnienia. Jedno z wyróżnień trafiło do zespołu lekarskiego Oddziału Transplantacji Płuc z Pododdziałem Mukowiscydozy, Pododdziałem Chirurgii Klatki Piersiowej i Pododdziałem Chorób Płuc Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Wyróżnienie przyznano za „ogromne zaangażowanie i pomoc dla pacjentów oraz osób zgłaszających się do zabrzańskiej placówki z chorobami płuc i dolegliwościami pocovidowymi”.

Przypomniano m.in., że w okresie pandemii lekarze z Zabrza jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych na świecie wykonali przeszczep płuc u pacjenta na ECMO po zakażeniu COVID-19.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/SCCSzabrzeBieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy