Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Zgoda na transplantacje nerek

 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał zgodę Ministerstwa Zdrowia na przechowywanie i przeszczepianie nerek od zmarłych dawców. To świetna wiadomość dla pacjentów. Dzięki zgodzie ministerstwa w placówce może zacząć funkcjonować pierwszy w regionie świętokrzyskim ośrodek transplantacji nerek. Szpital czeka na ostateczne decyzje Narodowego Funduszu Zdrowia w kwestii finansowania nowej działalności.

Ratunek dla pacjentów z niewydolnością nerek
Prof. Głuszek, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej kieleckiej placówki, który był inicjatorem przedsięwzięcia informuje, że zgoda została przyznana na pięć lat.

– To ukoronowanie różnego typu działań prowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat: spotkań, konferencji z przedstawicielami różnych środowisk, rozmów – przypomina profesor.

Profesor podkreśla, że utworzenie ośrodka ma duże znaczenie nie tylko dla szpitala i Kielc, ale także dla całego regionu, w którym podwyższona zostanie jakość udzielanych świadczeń medycznych, ratujących życie osób obarczonych ciężką niewydolnością nerek. Utworzenie ośrodka jest kompatybilne z rozwojem kierunku lekarskiego na kieleckim Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Liczba przeszczepień nerek w WSzZ będzie uzależniona od różnych czynników, w tym od liczby donacji narządów od zmarłych osób.

Zdjęcie: https://wszzkielce.pl/


Zapisz się na 16. Bieg po Nowe Życie ONLINE - już 21 czerwca - godz. 16.00. Zapraszamy

Czytaj więcej...
Partnerzy