Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

„Życie jak film”. Jarosław Jakimowicz opisał swoje życie

 

Jarosław Jakimowicz to jeden z przyjaciół „Biegu po Nowe Życie”. Nie bez powodu aktor od początku wspiera tę inicjatywę – sam oddał fragment wątroby swojemu synowi Jeremiaszowi ratując mu życie.

Jeremiasz urodził się chory. – Od drugiego tygodnia jego życia słyszałem, że Jeremiasz umiera – wspomina aktor. Chłopiec cierpiał na atrezję dróg żółciowych, to wada powodująca, że wątroba nie radzi sobie z toksynami. Z czasem jasne stało się, że jedyną szansą dla dziecka będzie transplantacja wątroby. Jeremiasz miał wiele szczęścia, okazało się, tata może mu oddać fragment swojej wątroby. Operacja się udała, a aktor namawia innych, że jeśli staną kiedyś przed koniecznością podjęcia takiej decyzji, to żeby się ani chwili nie wahali. Nie ma się czego bać.

Popularny aktor wydał właśnie swoją autobiografię. – Jaki naprawdę jest Jarosław Jakimowicz? Łobuz, aktor, kolorowy ptak, pijak, biznesmen, dobry człowiek? Nie wpisuje się w żadne ramy, choć jedno jest pewne, kocha życie i ludzi. Resztę opisał w swojej autobiografii. A ta jest jak film – czytamy w opisie książki.

Książka jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowana była m.in. na 23. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.


Już w kwietniu 16. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy