Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

“Życie za życie”. Ciekawa konferencja w Gdańsku

 

1 marca w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku odbędzie się konferencja “Życie za życie”, której tematyka dotyczyć będzie transplantacji. UCK razem z Duszpasterstwem Służby Zdrowia Archidiecezji Gdańskiej zapraszają do wysłuchania wykładów i debaty.

Podczas konferencji poruszane będą takie zagadnienia, jak co na temat przeszczepów mówi religia, jakie są etyczne ograniczenia transplantacji, czy jak rozmawiać z rodzinami, które w imieniu bliskich podejmują decyzję. – Problematyka przeszczepienia organów oscyluje gdzieś na granicy medycyny, bioetyki i religii. Z transplantacją nierozerwalnie związany jest temat terapii daremnej. Trudnym decyzjom, które w obu przypadkach muszą podjąć najbliżsi, często towarzyszą kapelani. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ksiądz przechodzi z pomieszczenia do pomieszczenia szpitalnego, okazuje się, że od duszpasterskiego wsparcia blisko do kontroli zakażeń – zapraszają organizatorzy.

Właśnie transplantacja, terapia daremna oraz kontrola zakażeń to trzy tematy, które poruszone zostaną na konferencji „Życie za życie. Wydarzenie to adresowane jest nie tylko do księży, lekarzy i studentów, ale do wszystkich osób chcących pogłębić swoją wiedzę we wspomnianych dziedzinach. Początek zaplanowano na g. 11. Konferencja odbędzie się w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej przy ul. Smoluchowskiego 17 w audytorium im. prof. Zdzisława Kieturakisa (I piętro). Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: Pierwszy przeszczep wysp trzustkowych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym odbył się w zeszłym roku www.pwitkowski.org


15. Bieg po Nowe Życie już 7 września!

Czytaj więcej...
Partnerzy