Bez kategorii


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

To był już ósmy koncert

 

W Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie odbył się już ósmy charytatywny koncert z cyklu „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci”. To wsparcie dla transplantologii.

Przeczytaj także: Ratują życie dzieci.

Instytut “Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” to jeden z największych szpitali pediatrycznych w kraju, leczone są tutaj dzieci z całej Polski. Działa tutaj Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, gdzie wykonuje się m.in. transplantacje nerek i wątroby od żywych oraz martwych dawców, a także transplantacje wielonarządowe (nerka, wątroba, jelito). Kierownikiem kliniki jest prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński.

8 czerwca 1984 roku odbył się pierwszy w tym szpitalu przeszczep nerki. Dzisiaj to jeden z największych na świecie ośrodków transplantacji narządów u dzieci na świecie.

 

Profesor Kaliciński angażuje do pomocy gwiazdy muzyki

Profesor Piotr Kaliciński jest pomysłodawcą koncertów, z których dochód wspiera kierowaną przez niego klinikę. 12 lutego 2024 roku w Teatrze Muzycznym Roma odbył się już 8 koncert „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci”. Profesor zaprosił wyjątkowych gości. W teatrze pojawili się Anna Maria Jopek ze swoim projektem „Przestworza”, Kuba Stankiewicz Trio oraz Ewa i Artur Żmijewscy w Poemacie Jazzowym „Bona”. Podczas koncertu Rafał Ogrodnik, członek zarządu Fundacji TVN wręczył profesorowi Kalicińskiemu czek w wysokości 100 tys. zł.

W ubiegłym roku dzięki wsparciu melomanów udało się zebrać fundusze m.in. na wyposażenie oddziału transplantacyjnego i chirurgii oraz zakup aparatury do tzw. krioanalgezji. WAŻNE! Można nadal wesprzeć transplanotlogię dziecięcą datkiem na Fundację Wspieramy Rozwój IP – Centrum Zdrowia Dziecka. Numer konta:  87 1020 1026 0000 1402 0250 5261 z dopiskiem “dla Kliniki Chirurgii’.

Zdjęcie: www.facebook.com/CentrumZdrowiaDziecka

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 

 

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy