Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Nowy ośrodek przeszczepiający płuca

 

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie otrzymał decyzję Ministra Zdrowia w zakresie wydania pozwolenia na przechowywanie i przeszczepianie płuc w ramach działalności Kliniki Kardiochirurgii.

– Doświadczenia wyniesione z okresu, gdy CSK MSWiA był szpitalem jednoimiennym oraz prowadzenie Centrum Terapii Pozaustrojowych pokazały głęboką potrzebę objęcia pacjentów holistyczna terapią również w zakresie transplantologii płuc – informuje placówka.

Przeczytaj także: Transplantacja płuc uratowała Beacie życie.

Jedyny ośrodek przeszczepiający płuca w środkowej Polsce

Warszawski szpital jest jedynym ośrodkiem w środkowej Polsce, który będzie wykonywał tego typu zabiegi. Proces szkoleń, które odbywały się w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozpoczął się w sierpniu 2021 roku, projekt wspierał zmarły w tym roku prof. Marian Zembala.

– Jesteśmy wdzięczni za jego wkład pracy i wysiłek organizacyjny, jak również za aktualną pomoc prof. Piotra Przybyłowskiego – dyrektora SCCS. Dziękujemy również zespołowi transplantacji płuc Śląskiego Centrum Chorób Serca – składa podziękowania szpital.

Doświadczenie zdobyli lekarze, pielęgniarki, instrumentariuszki z Kliniki Kardiochirurgii, Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych oraz Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy