Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

17-letni Michał po śmierci został dawcą

 

17-letni Michał Gardziejewski jechał na rowerze na mecz, gdy uderzyło w niego bmw. Nastolatek przez kilka dni walczył o życie, ale lekarzom nie udało się go uratować. Żegna go piłkarski świat. Michał został zakwalifikowany jako dawca narządów.

Przeczytaj także: 150 transplantacji u dzieci.
Do tragedii doszło w długi weekend majowy w Brojcach koło Gryfic na polnej drodze. 17-latek jechał na turniej piłkarski w Gryficach. Został potrącony przez nadjeżdżające z naprzeciwka osobowe bmw kierowane przez 19-latka. Śmigłowiec LPR przetransportował Michała do szpitala.
Lekarzom nie udało się uratować Michała
Lekarze przegrali walkę o jego życie, 17-latek miał m.in. bardzo poważny uraz głowy. – Michała już z nami nie ma, ale po heroicznej decyzji jego Rodziny został zakwalifikowany jako dawca organów. Dzięki temu jest w stanie pomóc innym ludziom wygrywać z ich z ciężkimi chorobami. Ta świadoma, aczkolwiek obciążona ogromnym bólem postawa może dać kilku osobom nowe życie – poinformował klub Arkonia Szczecin.
Michał był zawodnikiem Świtu Skolwin
Utalentowany 17-latek grał już m.in. w Wybrzeżu Rewal i Arkonii Szczecin. Półtora roku temu dołączył do Świtu Skolwin. Był uczniem II klasy sportowej w XVIII Liceum Ogólnokształcącym.
Zdjęcie: Facebook Arkonii Szczecin

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy