Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Anna potrzebuje transplantacji

 

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy z Fundacją DKMS chcą pomóc Ani, wdowie po policjancie z Włocławka, który zginął na służbie, a także wszystkim chorującym na nowotwór krwi i potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Dzięki wspólnej akcji potencjalnymi dawcami szpiku zostało 45 osób.

Przeczytaj także: Pierwsza transplantacja szpiku.

Akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Ani i innych Pacjentów” odbyła się 21 marca w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy. Została zorganizowana głównie z myślą o Annie Kordyli.  Pani Anna pracuje jako nauczycielka w Zespole Szkół nr 8 we Włocławku. Od 30 lat choruje na rzadką chorobę krwi, nocną napadową hemoglobinurię. Jej stan się pogarsza, została zakwalifikowana do transplantacji szpiku.

Pani Anna to wdowa po policjancie

– Kobieta samotnie wychowuje córkę. Jej mąż, który był włocławskim policjantem, wiele lat temu zginął w tragicznym wypadku podczas pełnienia służby. Jacek Kazanecki, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku, w grudniu wystosował do prezydenta Włocławka z prośbą o zachęcenie włocławian do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku, by pomóc w leczeniu nauczycielki – pisała o niej Pomorska.pl.

Młodszy aspirant Sławomir Kordyla z Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Włocławku zginął w 2006 r.  Policjant podróżował służbowym motocyklem, jechał na służbę, miał zapewnić bezpieczeństwo uczestników biegu poświęconemu księdzu Jerzemu Popiełuszce. Uległ tragicznemu wypadkowi.

Policjanci zachęcają do rejestrowania się w banku dawców szpiku. Mają nadzieję, że dla Anny znajdzie się dawca i będzie można jej pomóc.

Zdjęcie: www.policja.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy