Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Lekarze z Zabrza nagrodzeni

Wyróżnienie im. św. Kamila przyznawane jest od 2001 r. tym, którzy swoją wieloletnią działalnością społeczną zyskali wdzięczność i szacunek mieszkańców Zabrza.
Przeczytaj także: Ala dostała różowy rower.
Wyróżnienia otrzymują osoby, instytucje, firmy, organizacje i stowarzyszenia społeczne, które poprzez różnorodne działania wniosły szczególny wkład w życie miasta. Kandydatów mogą zgłaszać działające w Zabrzu instytucje i członkowie Kapituły. O przyznaniu Wyróżnienia decyduje Kapituła Wyróżnienia.
Wyróżnienia dla lekarzy
Już po raz kolejny wśród wyróżnionych znaleźli się lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Kapituła wyróżniła kardiologa doktora Jacka Piegzę, m.in. za zorganizowanie szkoleń i pomocy dla lekarzy z ogarniętej wojną Ukrainy.
Wyróżnienie otrzymał też zespół lekarski (Szymon Pawlak, Joanna Śliwka, Marcin Garbarcz oraz Monika Żurek) z Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania krążenia u Dzieci za zaangażowanie i pomoc dla małoletnich pacjentów oraz osób zgłaszających się do Zabrza z wadami wrodzonymi serca i ciężką niewydolnością krążenia z rejonu całej Polski i zagranicy – informuje zabrzańska placówka.
Pozostałe osoby wyróżnione w tym roku to Helena Budzanowska za wieloletnią pomoc osobom niepełnosprawnym oraz Jan Chojnacki prezes Zakładu Górniczego Siltech.
Nagrodzeni po raz kolejny
To kolejne wyróżnienia dla osób związanych ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Szpital otrzymał wyróżnienie w 2001 roku, kiedy nagrody przyznano po raz pierwszy. Wśród laureatów nagrody są też m.in. prof. Marian Zembala, prof. Lech Poloński, prof. Mariusz Gąsior, prof. Zbigniew Gąsior, prof. Piotr Knapik, mgr Monika Parys oraz zespół transplantologów płuc.

Zdjęcie: www.facebook.com/SCCSzabrze

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy