Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Nowe życie Oleny

 

Lekarze z lwowskiego szpitala wykonali pierwszy w historii Ukrainy udany jednoczesny przeszczep nerki i trzustki. Nowe życie dostała 33-letnia Olena, pielęgniarka, której mąż jest żołnierzem i walczy o Ukrainę.

Przeczytaj także: 44-latek dostał nowe płuca.

Dawcą organów był 42-latek, który zmarł w szpitalu w Nowowołyńsku po drugim udarze. Lekarze stwierdzili u niego śmierć mózgu. Bliscy mężczyzny zapytani o to, czy można pobrać od niego narządy do transplantacji wyrazili zgodę. Od mężczyzny pobrano serce, płuca, obie nerki, trzustkę, wątrobę.

Olena marzy o powrocie do pracy

W lwowskim szpitalu nerkę i trzustkę przeszczepiono Olenie, 33-letnie pielęgniarce, która od dziecka choruje na cukrzycę. Trwająca 9 godzin operacja zakończyła się sukcesem, to była pierwsza w Ukrainie jednoczesna transplantacja nerki i trzustki. W przeszczepie trzustki pomagali lekarze z Kijowa. Mąż Oleny jest żołnierzem, walczy o Ukrainę, jego urlop zbiegł się akurat z terminem operacji, przyjechał do szpitala prosto z frontu. żony.

– Olena wróciła w dniu swoich urodzin do domu, do 11-letniej córki, będzie mogła żyć bez hemodializ i zastrzyków insuliny, marzy o powrocie do pracy, z której musiała zrezygnować z powodu choroby – informuje szpital.

Przeczytaj także: Samotny tata dostał nowe płuca.

Transplantacja była dla nich jedyną szansą na życie

Wątrobę otrzymał 43-letni mieszkaniec Zakarpacia. Ostatnie miesiące to była dla niego walka o życie, miał krwotok za krwotokiem.  48-letni mieszkaniec Lwowa otrzymał serce zmarłego, mężczyzna cierpiał na kardiomiopatię. Płuca otrzymał 44-latek z obwodu donieckiego, od trzech lat by żyć, musiał korzystać z tlenoterapii.

Zdjęcia: www.facebook.com/1tmolviv

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy