Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Nowy oddział

 

W Klinice Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM został otwarty Oddział Kliniczny Transplantacji Szpiku i Terapii Komórkowych. Pacjenci już z niego korzystają.

Przeczytaj także: Kolejne przeszczepienie serca w Krakowie.

– Jest to 20-łóżkowy oddział, na którym przede wszystkim mają być prowadzone zabiegi transplantacji komórek krwiotwórczych allogenicznych oraz innowacyjne terapie genetycznie modyfikowanymi limfocytami CAR-T – powiedział na uroczystym otwarciu prof. Grzegorz Basak, kierownik Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych.

Pokój spotkań z bliskimi

Oddział jest bardzo nowoczesny, spełnia najwyższe standardy sanitarne. Zamontowano w nim specjalne filtry HEPA, a powietrze “wymieniane” jest od 8 do 12 razy na godzinę. To warunki, które znacznie redukują ryzyko zakażeń drogą wziewną. W nowym oddziale jest pokój spotkań, w którym ciężko chorzy pacjenci mogą spotykać się w bezpiecznych warunkach z bliskimi. Oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt dzięki darowiźnie Fundacji DKMS, a sprzęt rehabilitacyjny ufundowała Ambasada Emiratów Arabskich.

Przeczytaj także: Przeszczep serca w Busku-Zdroju.

Rozwiązanie tymczasowe

Nowy oddział tymczasowo przejął zadania mniejszego oddziału, gdzie były prowadzone transplantacje i leczeni chorzy na białaczki. Tak będzie to czasu, gdy zostanie otwarty Pododdział Leczenia Białaczek i przejmie tę grupę chorych. Ostatecznie i docelowo będą więc działały: 20-łóżkowy oddział transplantacyjny i 16-łóżkowy oddział białaczkowy.

Zdjęcia: www.wum.edu.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy