Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Pan Wojciech dotarł do szpitala w asyście policji

 

38-letni pan Wojciech z Podkarpacia czekał na transplantację wątroby. Gdy otrzymał telefon, że znalazł się dla niego dawca, akurat utknął z powodu złej pogody na w pociągu.

Przeczytaj także: Kamilowi siłę daje marzenie o przeszczepie.

Pan Wojciech od wielu miesięcy czekał na przeszczep wątroby. Gdy otrzymał telefon z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, że znalazł się dla niego dawca, akurat był w pociągu, który stanął z powodu burzy w małopolskim Miechowie. To był wieczór, 7 sierpnia.

Pan Wojciech dotarł do szpitala dzięki pomocy policjantów

W sytuacji, gdy jest dawca, liczy się każda minuta. Z pomocą 38-latkowi ruszyli policjanci. W kierunku Miechowa wyruszył oznakowany radiowóz, funkcjonariusze powiadomi o sytuacji kolejne jednostki policji na trasie przejazdu do Warszawy,

– Świetna koordynacja doprowadziła do sprawnego działania policjantów z Jędrzejowa, Kielc, Skarżyska oraz zespołu karetki pogotowia, która wyruszyła z Warszawy w kierunku województwa świętokrzyskiego – informują funkcjonariusze.

Przeczytaj także: Wątroba na pół.

Policjanci z Miechowa na jednym z parkingów przy krajowej trasie S7 przekazali 38-latka mundurowym z Jędrzejowa. Ci na terenie kieleckiego powiatu spotkali się z  policjantami ruchu drogowego miejskiej komendy, którzy wraz z mężczyzną pojechali dalej i przekazali go funkcjonariuszom ze Skarżyska-Kamiennej. Ostatni z wymienionych dojechali do granicy województwa, gdzie pacjenta przejęła załoga karetki pogotowia.

– Ci w asyście policjantów z garnizonu mazowieckiego, a później funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji dojechali do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – informują policjanci.

38-latek przeszedł transplantację

Mężczyzna przeszedł w warszawskim szpitalu udaną transplantację wątroby. – Czuję się świetnie, żyję, to jest dla mnie najważniejsze – powiedział w środę 9 sierpnia dziennikarzowi TVN24.pl.

Profesor Michał Grąt, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM w wypowiedzi dla TVN24.pl powiedział, że to była bardzo trudna, skomplikowana transplantacja wątroby. Mówił także o tym, że w każdej takiej sytuacji szpital robi wszystko, by szansa, jaka pojawia się przed pacjentem, nie została zmarnowana. – Stajemy na głowie – powiedział profesor Grąt.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy