Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Po przeszczepie płuc przemierza Polskę na rowerze

Rafał Siemiński walczy z mukowiscydozą. Dzięki transplantacji płuc  dostał nowe życie. Wolny czas spędza aktywnie, na rowerze, w kajaku na szlaku. Przyjechał z Krakowa do Wisły na rowerze, by spotkać się z uczestnikami 24. Biegu po Nowe Życie.

Przeczytaj także: 17-letni Michał po śmierci został dawcą.

46-letni Rafał urodził się w Trzciance w województwie wielkopolskim, ale obecnie mieszkam w Krakowie. Od urodzenia zmaga się z mukowiscydozą. 6 stycznia 2016 roku przeszedł transplantację płuc Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie Zdunowie. Dostał nowe życie.

Rafał podróżuje po Polsce na rowerze

– Moją pasją jest aktywne spędzanie wolnego czasu. Uwielbiam podróże rowerowe, krótsze wycieczki jak i te dłuższe, wielodniowe wyprawy z sakwami. Kiedy nie jeżdżę rowerem, to wędruję z plecakiem i kijkami. Malownicze miejsca lubię uwieczniać na fotografii, która jest nieodłączną częścią mojego życia – pisze o sobie Rafał.

Jest założycielem strony www.dwakolka.pl oraz lokalnej społeczności “Grupa dwakolka.pl – Trzcianka na rowerze”. – Mukowiscydoza to życie z wyrokiem, wymaga wielkiej samodyscypliny od chorego, z tym trzeba się jakoś pogodzić. Sam mimo lat, czasem jeszcze próbuje z nią walczyć, bo wciąż żyję ze świadomością, że mój czas jakby biegnie szybciej, coraz szybciej… Zdarzają się gorsze dni, załamanie, wszystko w szarych barwach, ale dopóki oddycham, życie toczy się dalej – pisze Rafał.

Przyjechał do Wisły z Krakowa na rowerze, by spotkać się z uczestnikami Biegu po Nowe Życie. Z domu wyruszył skoro świt, o 5 rano, by przemierzyć część trasy, zanim na drogi wyjadą samochody. Do Wisły dojechał tuż po godzinie 12.
Jeszcze tego dnia przemierzył trasę do Czechowic-Dziedzic, skąd do samego Krakowa dojechał pociągiem. Łącznie na rowerze przemierzył 18 maja aż 172 kilometry.
Zdjęcie: https://www.facebook.com/rafal.muko

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy