Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Policjant podzielił się życiem

Starszy posterunkowy Mateusz Rydliński z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie został dawcą szpiku. Jego bliźniakiem genetycznym okazała się mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, starsza, chora na białaczkę kobieta.
Mateusz Rydliński jest policjantem ogniwa patrolowo – interwencyjnego w jarocińskiej jednostce, służy od dwóch lat. Trzy lata temu zarejestrował się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. W połowie grudnia ubiegłego roku otrzymał informację, że może pomóc ciężko chorej osobie. Nie wahał się.
Policjant przeszedł dokładne badania
2 stycznia Mateusz przeszedł szczegółowe badania, które potwierdziły, że nie ma chorób wykluczających bycie dawcą, a jego szpik będzie odpowiedni dla biorczyni. Procedura trwała kilka godzin, policjant zapewnia, że była bezbolesna.
Zgodnie z zasadami przyjętymi przez fundację DKMS, dopiero po kilku miesiącach Mateusz otrzyma informację, czy przeszczep się udał, a po dwóch latach, za zgodą biorcy, może poznać jego tożsamość.
Policjant zachęca innych do rejestrowania się w bazie dawców szpiku, przekonuje, że pomaganie w taki sposób sprawia ogromną radość i satysfakcję dawcy, a biorcy daje szansę na uratowanie życia.

 

Zdjęcie: www.facebook.com/kpp.jarocin

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy