Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Policjantka podarowała szansę na życie

 

Starsza sierżant Agata Bogdańska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu 9 lat temu zarejestrowała się w bazie dawców szpiku kostnego DKMS. Niedawno odebrała telefon z fundacji z informacją, że jej “genetyczny bliźniak” potrzebuje pomocy.

Przeczytaj także: Pierwsza transplantacja szpiku.

Policjantka zarejestrowała się w bazie DKMS w 2014 roku. W tym roku, w maju otrzymała telefon z fundacji z pytaniem, czy zdecyduje się zostać dawcą. Gdy podtrzymała taką chęć, otrzymała skierowania na wiele różnych badań. Dopiero po ich przejściu policjantka została zakwalifikowana do oddania komórek macierzystych z krwi obwodowej.

Pobranie było bezbolesne

Podczas przygotowania do oddania szpiku przez 5 dni Agata przyjmowała czynnik wzrostu. Pobranie odbyło się na początku sierpnia w Warszawie, trwało około 5 godzin. Tego samego dnia policjantka wróciła do domu. Pobrane od niej komórki poleciały do Stanów Zjednoczonych.

Policjantka mówi, że gdy otrzymała telefon z Fundacji DKMS,  było dla niej naturalne, że zdecyduje się na oddanie szpiku. – Czułam ogromną radość, że mój z pozoru mały gest pomocy może uratować komuś zdrowie i życie. Zachęcam innych do zarejestrowania się w bazie dawców. Nic nas to nie kosztuje, a możemy dać drugiej osobie szansę na dalsze życie – mówi funkcjonariuszka.

Zdjęcie: www.policja.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy