Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Prof. Grąt konsultantem krajowym

Prof. Michał Grąt, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  został nowym konsultantem krajowym w dziedzinie transplantologii klinicznej. Kadencja potrwa 5 lat.
Przeczytaj także: Loty z wątrobami z Litwy.

Prof. Grąt jest absolwentem WUM. – To wybitny klinicysta, chirurg i naukowiec. Swoją działalność badawczą rozpoczął już na studiach. Uzyskał za nią wiele cennych wyróżnień, jak: Diamentowy Grant czy Laur Medyczny im. dr. Wacława Mayza przyznawany przez Polską Akademię Nauk. Od początku koncentrował się głównie na tematach związanych z chirurgią wątroby i dróg żółciowych –  czytamy na stronie uczelni.

W ubiegłym roku w klinice kierowanej przez prof. Grąta wykonano 258 przeszczepień wątroby

W 2013 roku Michał Grąt uzyskał stopień doktora. – Badania będące podstawą rozprawy doktorskiej pozwoliły na wypracowanie nowych międzynarodowych kryteriów kwalifikacji chorych z rakiem wątrobowokomórkowym do transplantacji wątroby – przypomina uczelnia. 

W 2016 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, zaś w 2020 – nominację profesorską. We wrześniu 2022 roku został kierownikiem Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM. W ubiegłym roku przeprowadzono w niej 258 przeszczepień wątroby. W tym pierwszą w Polsce transplantację jednej podzielonej wątroby dwóm biorcom.

Zdjęcie: www.wum.edu.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy