Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Profesor Schareck odwiedził Szczecin

 

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie odwiedził profesor Wolfgang Schareck, wybitny chirurg, transplantolog, przez 14 lat rektor Uniwersytetu w Rostoku.

Przeczytaj także: Nowe życie Oleny.

– Profesor Schareck był wieloletnim kierownikiem Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej, przewodniczącym Komisji Transplantacji Trzustki przy Niemieckim Towarzystwie Transplantologicznym, członkiem Zarządu EuroTransplantu, przewodniczył także Komitetowi Doradczemu EuroTransplantu w zakresie transplantacji trzustki – przypomina szczecińska uczelnia.

Wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych

Dzięki zaangażowaniu profesora od 2018 roku rozwija się współpraca pomiędzy Uniwersytetem w Rostoku i Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, to m.in. wsparcie w dostępie do najnowocześniejszych metod diagnostyki molekularnej najmłodszych pacjentów klinik pediatrycznych PUM dotkniętych chorobami rzadkimi.

W Szczecinie profesor Schareck wygłosił wykład otwarty pt. „Can higher education make you happier? – „Czy wykształcenie wyższe może uczynić Cię szczęśliwszym?”. To było wydarzenie ważne dla całej społeczności uniwersytetu.

Inicjatywa rektora

Wykłady otwarte Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie to inicjatywa Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego zapoczątkowana w 2017 roku wykładem światowej sławy naukowca i mikrochirurga, Marii Siemionow, profesor ortopedii i dyrektora kształcenia mikrochirurgii na Uniwersytecie Illinois w Chicago.

– Organizowane cyklicznie przez PUM wykłady te stanowią wyjątkową sposobność dla członków społeczności akademickiej oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniach z wielkimi naukowcami z kraju i z zagranicy – uczelnia zaprasza do udziału.

Zdjęcie: www.pum.edu.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy