Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Sprzęt do tlenoterapii

 

Pięć specjalistycznych urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej Airvo 2 otrzymała od Fundacji Siepomaga Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Sprzęt przyda się nie tylko do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem

Sprzęt został zakupiony po konsultacjach fundacji z lekarzami, którzy w ostatnich tygodniach mieli pod opieką pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową, wywołaną przez chorobę COVID-19. Urządzenie jest rekomendowane do leczenia zakażenia koronawirusem również przez Światową Organizację Zdrowia. Siepomaga.pl kupiła w sumie kilkadziesiąt takich aparatów o łącznej wartości prawie 2 mln zł.

– Bardzo się cieszymy z podarunku. Wspomaganie funkcji oddechowych za pomocą tego urządzenia jest wieloczynnikowe, a dodatkowo bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Sprawdza się nie tylko u osób z COVID-19, ale także w przypadku niewydolności oddechowych o innym podłożu chorobowym – mówi prof. Waldemar Goździk, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii USK.

Wspiera oddychanie

Airvo 2 to metoda o wiele bardziej skuteczna  niż tzw. tlenoterapia bierna, z zastosowywaniem maski tlenowej.  U wielu pacjentów urządzenie pozwala odroczyć lub wręcz zapobiec konieczności wentylacji mechanicznej.

Doskonale sprawdza się także u pacjentów odłączanych od respiratorów, którzy często potrzebują jeszcze wsparcia funkcji oddechowych w tym okresie.

Urządzenie może się przydać także pacjentom po transplantacjach, USK to prężnie rozwijający się ośrodek który chce dołączyć do placówek przeszczepiających serca.

Zdjęcie: www.usk.wroc.pl

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy