Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Szkolą z LVAD

 

Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie zaprasza zainteresowanych na szkolenia z zakresu mechanicznego wspomagania serca. Wykład pt: „Chory z systemem LVAD, co muszę wiedzieć” poświęcony był podstawom budowy i bezpieczeństwa stosowania tego systemu. Szkolenie poprowadził koordynator mechanicznego wspomagania serca w placówce — Jarosław Szymański.

Przeczytaj także: Biologiczne zastawki.

LVAD to system długotrwałego wspomagania lewokomorowego stosowany u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca. Dla części pacjentów to pomost do transplatacji, pozwala doczekać na moment, gdy znajdzie się dawca serca. LVAD może być również stosowany jako terapia docelowa u pacjentów z przeciwwskazaniami do transplantacji. Pompa wszczepiana jest do lewej komory serca, wspomaga jej pracę.

Z pompą można opuścić szpital

Do niedawna pacjentami ze wspomaganiem zajmowały się wyspecjalizowane oddziały intensywnego nadzoru oraz wąskie grono specjalistów.  Obecnie liczba pacjentów w Polsce  żyjących z LVAD szybko rośnie, a stosowane rozwiązania dają możliwość funkcjonowania z pompą poza szpitalem. – Zapraszamy personel medyczny do udziału w organizowanych przez specjalistów z Narodowego Instytutu Kardiologii szkoleniach z tego zakresu — informuje Narodowy Instytut Kardiologii.

Kolejny wykład odbędzie się 12 listopada o godzinie 11 w auli, potrwa ok. 60 min. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Zdjęcia: Narodowy Instytut Kardiologii


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy