Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Ważny jubileusz Biegu po Nowe Życie

 

14 maja to kolejna z ważnych dat Biegu po Nowe Życie. Tego dnia w Wiśle po raz 20. spotkają się osoby po przeszczepieniu, które w sztafetowym marszu nordic walking przejdą wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami oraz partnerami symboliczny kilometr.

Krótki dystans  z wielkim przesłaniem – wsparciem idei świadomego dawstwa narządów. – To miała być jednorazowa inicjatywa, mieliśmy się po prostu spotkać jeden raz i zwrócić uwagę na problem. Problem niewystarczającej liczby narządów do przeszczepień. Teraz jesteśmy razem 11 lat, i cieszymy się na 20 spotkanie. To jest wielka wartość Biegu po Nowe Życie, który cały czas niesie ważny przekaz, walczy z mitami dotyczącymi  transplantacji narządów, edukuje i uświadamia –  cieszy się Przemysław Saleta – ambasador i współtwórca wydarzenia.

Czytaj także: Pacjenci po transplantacji wątroby

Sprawdzonego się nie zmienia

– Formuły biegu nie modyfikujemy zgodnie z zasadą „sprawdzonego się nie zmienia”. Mamy natomiast „mocną” zmianę w programie – zaznacza Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie.Postanowiliśmy, że 20. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się o 15:00, czyli trzy godziny później niż zwykle. Dlaczego? Liczymy, że popołudniową porą jeszcze więcej kibiców przyjdzie zobaczyć nasze wydarzenie  – mówi  Pilarz. 

– Wisła to dla nas miejsce wyjątkowe, tutaj po raz pierwszy postanowiliśmy wesprzeć Bieg po Nowe Życie – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku, Generalnego Partnera Biegu po Nowe Życie. Jesteśmy z Biegiem od 5 lat, zatem dla nas to szczególny jubileusz i kolejna okazja do fantastycznych spotkań z osobami po przeszczepieniu, ludźmi, których historie uczą nas i wzruszają, dają motywację do działania. Nasi pracownicy bardzo chętnie włączają się w tę inicjatywę charytatywną, dlatego cieszymy się, że możemy wspólnie  zaangażować się i wspierać tak ważną społecznie ideę – dodaje.

Bohaterowie Biegu po Nowe Życie

20. Biegu po Nowe Życie weźmie udział ponad 80 osób po przeszczepieniu. Nie po raz pierwszy na trasie spotkamy Mariusza Mroziewicza, którzy przeszedł transplantację serca w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Mariusz urodził się z wrodzonym blokiem przedsionkowo-komorowym, ale przez kilkanaście lat żył normalnie, nie miał żadnych dolegliwości. Z czasem zdiagnozowano u Mariusza kardiomiopatięrozstrzeniową, jego stan coraz bardziej się pogarszał, rozwinęła się niewydolność serca. Każdy wysiłek, nawet codzienne czynności, takie jak umycie się, były dla niego wysiłkiem ponad siły. Transplantacja dała mu nowe życie.

20. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 14 maja o 15:00 na rynku w Wiśle.

Hotel Gołębiewski – Główny Partner 20. Biegu po Nowe Życie


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy