Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Wrocław chce przeszczepiać więcej

W ciągu trzech najbliższych lat 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu ma szansę na 600 tys. zł z Narodowego Programu Transplantacyjnego na dodatkową aparaturę medyczną, która pomoże m.in. pacjentom po przeszczepach.

Przeczytaj także: Profesor Zembala patronem szkoły

Przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia plan działania na lata 2023-2032 daje ośrodkom transplantacyjnym nadzieję na kolejne dofinansowanie.
Założeniem programu jest przede wszystkim zwiększenie liczby pobieranych i przeszczepianych komórek, tkanek i narządów.

Ministerstwo stawia m.in. na rozwój sieci koordynatorów transplantacyjnych, poszerzenie i dokształcenie personelu medycznego zaangażowanego w proces przeszczepów, unowocześnienie placówek zajmujących się transplantacjami, a także podniesienie świadomości społecznej na temat leczenia z wykorzystaniem przeszczepienia narządów, tkanek i komórek – przypomina 4. Wojskowy Szpital Kliniczny.
Szpitale w październiku przejdą akredytację, a teraz, we wrześniu, kadra medyczna bierze udział w szkoleniach oraz webinarach z „zakresu standardów szpitalnego systemu jakości w zakresie dawstwa narządów i tkanek oraz ich wdrożenia”.
Transplantacje we wrocławskim szpitalu

W 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym realizowane są obecnie programy przeszczepiania wątrób, nerek oraz rogówek od dawców zmarłych. Lekarze z Klinicznego Oddziału Chirurgii Transplantacyjnej i Chirurgii Wątroby wykonali w tym roku cztery przeszczepy wątroby oraz 16 transplantacji nerek. W poradni transplantacyjnej przygotowują chorych do przeszczepów, a następnie zapewniają im opiekę ambulatoryjną po zabiegach.

Zdjęcie: www.4wsk.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy