Wsparcie dla klinik transplantacji szpiki
Fundacja DKMS przekazała kolejne środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. płyny do dezynfekcji, rękawiczki nitrylowe i certyfikowane maseczki FFP2 oraz FFP3 o łącznej kwocie ponad 220 tysięcy złotych trafiły do 16 klinik Transplantacji Szpiku w całej Polsce, w tym do gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Przekazane przez Fundację DKMS środki ochrony osobistej w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów po raz kolejny wspomogą personel medyczny i pacjentów z oddziałów transplantacji szpiku.
Zabieg ratujący życie
Transplantacje szpiku to zabiegi ratujące ludzkie życie, pandemia nie może tego wstrzymać.
– Pandemia COVID-19 jest stanem nienormalności w naszym życiu, a dla środowiska medycznego szczególnym, nadzwyczajnym i niezwykle trudnym wyzwaniem. W czasach gigantycznego wzrostu zapotrzebowania na środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne, zasoby posiadane przez szpital są niewystarczające. Pomoc jaką otrzymaliśmy od Fundacji DKMS jest bezcenna, tym bardziej że otrzymane środki są najwyższej jakości” – mówi prof. dr hab. med. Jan Styczyński, Konsultant Krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, Kierownik Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.
Łącznie, do szpitali w Gliwicach i Katowicach trafiły środki ochrony osobistej w ilościach: 666 masek FFP3; 612 Masek FFP2; 10 200 par rękawiczek oraz 320 litrów płynu do dezynfekcji. W pomoc klinikom transplantacyjnym i pacjentom z oddziałów przeszczepowych włączyli się również internauci, wpłacając datek na zbiórkę internetową, prowadzoną w mediach społecznościowych Fundacji DKMS.
Kolejna partia pomocy
To już trzecia partia pomocy przekazana przez Fundację DKMS do walki z koronawirusem. W marcu br. Fundacja DKMS przekazała ponad 110 000 pałeczek-wymazówek służących do przeprowadzania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 (do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia). W kwietniu do klinik transplantacji szpiku trafiły gogle, przyłbice, okulary ochronne, jednorazowe rękawiczki nitrylowe, mydła oraz kremy do rąk o łącznej wartości ponad 118 tysięcy złotych.