Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Koncert dla dziecięcej transplantologii

 

Profesor Piotr Kaliciński, jedna ze sław polskiej transplantologii, który wykonał m.in. pierwsze w Polsce udane przeszczepienie wątroby jest miłośnikiem znawcą jazzu. To z jego pomysłu odbywają się koncerty charytatywne „Gwiazdy jazzu dla Dziecięcego Centrum Transplantacji w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka”.

Przeczytaj także: Rocznica pierwszego przeszczepu nerki

Każdy koncert to muzyczna uczta

Każdy z tych koncertów to wielkie wydarzenie artystyczne, ma też szczytny cel, to wsparcie dla Dziecięcego Centrum Transplantacji w CZD, w którym leczone są dzieci wymagające przeszczepienia narządów. Tegoroczny, siódmy już koncert odbędzie się 16 stycznia w Warszawie w Teatrze Muzycznym ROMA. Początek zaplanowano na godzinę 19.

– Wielką gwiazdą koncertu będzie Adam Bałdych, fenomenalny skrzypek, kompozytor, improwizator. Stworzył własny styl, który stał się inspiracją dla nowej generacji improwizujących skrzypków. (…). Koncertuje i nagrywa z wybitnymi artystami, takimi jak: Yaron Herman, Joachim Kuhn, Agata Zubel, Cezary Duchnowski, Helge Lien, Aaron Parks, Lars Danielsson, Nils Landgren, Iiro Rantala, Marius Neset, Jacob Karlzon czy Billy Cobham – zapraszają organizatorzy.

Przeczytaj także: Liderzy w przeszczepianiu nerek od żywych dawców.

Dwie części koncertu

W pierwszej części koncertu muzykowi towarzyszyć będzie Helge Lien Trio, świetny norweski zespół jazzowy.  – W 2019 roku na zamówienie AUKSO String Orchestra Adam Bałdych skomponował Early Birds Symphony. Kompozycja zostanie zaprezentowana w drugiej części koncertu, a Adamowi Bałdychowi towarzyszyć będą Helge Lien Trio oraz Equilibrium String Quintet – zapowiadają organizatorzy.

W finałowej części koncertu do zespołu dołączy Kari Sal, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która wraz z Adamem Bałdychem, Helge Lien Trio i Equilibrium String Quintet zaprezentuje niepublikowane dotąd utwory z nadchodzącego albumu Butterfly.

Tutaj można kupić bilety.

Zebrano już kilkaset tysięcy złotych

Podczas koncertów udało się już zebrać kilkaset tysięcy złotych. Transplantologia w Centrum Zdrowia Dziecka ma już ponad 30-letnią historię. 8 czerwca 1984 roku odbył się pierwszy w tym szpitalu przeszczep nerki. Dzisiaj to jeden z największych na świecie ośrodków transplantacji narządów u dzieci na świecie, wykonuje się tutaj m.in. transplantacje nerek i wątroby.

Co roku dzięki lekarzom nowe życie dostaje tutaj kilkadziesiąt ciężko chorych dzieci. W przedświątecznym tygodniu zespół Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów przeprowadził cztery transplantacje wątroby.

Zdjęcie: www.facebook.com/CentrumZdrowiaDziecka

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy