Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Uczniowie w Biegu po Nowe Życie

 

Julia Kamińska, Halina Mlynkova, Piotr Gruszka, Michalina Łabacz, Filip Pławiak, Łukasz Kadziewicz, Sara Chmiel z zespołem ŁZY, Cezary Trybański, Olga Łasak, Piotr Kupicha z zespołem zespół FEEL – to tylko niektóre ze znanych osób startujących w 22. Biegu po Nowe Życie.

Przeczytaj także: Wyprawa Głównym Szlakiem Beskidzkim

Po raz pierwszy w historii wydarzenia w sztafetach z gwiazdami, osobami po transplantacjach, przedstawicielami medycyny i partnerami pomaszerują także uczniowie. Zaprosiliśmy do Wisły młodzież z 17 szkół województwa śląskiego.

Tyska placówka jest zaangażowana w tematykę zdrowotną

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Tychach przyjadą do Wisły razem ze swoją nauczycielką wychowania fizycznego, Beatą Ostaś -Rupą. Tyska placówka jest zaangażowana w tematykę zdrowotną, odbywają się tutaj spotkania z lekarzami różnych specjalności i dietetykami. To jest związane z profilem szkoły, są tutaj klasy przyrodniczo-badawcze i o profilu prozdrowotnym z takimi przedmiotami, jak trening personalny i elementy dietetyki. – Nasi uczniowie nie tylko biora udział w wydarzeniach zewnętrznych, ale też sami organizują różne akcje społeczne – opowiada Beata Ostaś-Rupa.

Przeczytaj także: 44-latek dostał nowe płuca.

W Wiśle będą z nami także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce na Żywiecczyźnie. Razem z nimi przyjedzie Iwona Pytel, także nauczycielka wychowania fizycznego. W Milówce działa Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy „Promyk”, który zajmuje się dziećmi i młodzieżą upośledzoną umysłowo w stopniu umiarkowanym ze sprzężeniem, znacznym ze sprzężeniem i głębokim. – Nasi uczniowie zaangażowani są tam w wolontariat – mówi Iwona Pytel.

Sława chirurgii patronem szkoły

W Biegu po Nowe Życie wezmą udział także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Religi w Gilowicach. Szkoła od wielu lat propaguje zachowania prozdrowotne, 1 września 2015 roku patronem placówki jest profesor Zbigniew Religa, Dlaczego na patrona wybrano właśnie jego? Placówka od lat propaguje zachowania prozdrowotne, organizowane są tu Dni Zdrowia, podczas których młodzież ma możliwość wysłuchania wykładów znanych lekarzy różnych specjalności.

Dwukrotnie tematem tego wydarzenia była transplantologia, tak bliska panu profesorowi. Chcemy nadal kontynuować te działania mając świadomość, że nazwisko patrona zobowiązuje do jeszcze większego zaangażowania. Profesor Zbigniew Religa był wybitnym kardiochirurgiem, pionierem polskiej transplantacji serca, wizjonerem przyszłości, tytanem pracy z odwagą i determinacją godną naśladowania – podkreślała podczas uroczystości nadania imienia dyrektor Barbara Foltyn.

Zespół Szkół Medycznych w Bielsku-Białej to kolejna placówka, która przyjęła nasze zaproszenie do wspierania polskiej transplantologii. To także szkoła, która jest bardzo zaangażowana w różne prozdrowotne akcje.

Nasi bohaterowie odwiedzą szkoły

Przeczytaj także: Biskup czeka na transplantację wątroby.

Szkoły, które wezmą udział w Biegu po Nowe Zycie odwiedzą w najbliższych miesiącach nasi bohaterowie – osoby po transplantacjach. Podczas spotkań z uczniami i gronem pedagogicznym opowiedzą o swojej walce o zdrowie i życie, o wdzięczności dla dawców i ich rodzin, o tym, że transplantacja to szansa na normalne, aktywne życie, naukę, pracę, spełnianie marzeń.

22. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 13 maja o 15:00 na rynku w Wiśle.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy